Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 19.01.2020, 21:24


ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ
Меню сайту
Міні-чат
200
Посилання
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Засідання РМО 2017 - 2018 н.р.

Аналіз роботи

районного методичного об’єднання

за 2016-2017 н. р.

Районне методичне об’єднання вчителів 1 класів працювало над науково-методичним проектом «Інноваційна діяльність вчителя як умова розвитку креативності учнів початкових класів»

Завдання на 2016-2017 н.р. були поставлені такі:

 • Методичний супровід реалізації нового Державного стандарту початкової освіти;
 • Удосконалення змісту, структури уроків, форм та методів навчання, спрямованих на формування компетентностей учня початкової школи;
 • Надання допомоги вчителям у розв’язанні актуальних проблем навчально-виховного характеру шляхом проведення теоретичних та практичних семінарів;
 • Стимулювання творчих пошуків вчителів та шляхи їх впровадження у педагогічну діяльність як передмову підвищення професійної творчої активності;
 • Спонукати творчо-працьовитих вчителів до висвітлення досвіду роботи у фахових виданнях та інтернет порталах.

Роботу над реалізацією цих завдань необхідно продовжити над і в наступному навчальному році.

На засідання районного методичного об’єднання у 2016- 2017 н. р. розглядалися нормативно-правові документи щодо забезпечення процесу викладання предметів, рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу; розроблялися та обговорювались методичні рекомендації щодо вивчення окремих предметів, актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, матеріали моніторингу якості навчально-виховного процесу, результати ДПА, фізичного стану учнів.

Протягом року були проведені три засідання районного методичного об’єднання, творчі звіти вчителів, що атестуються, звіти вчителів про проходження курсової підготовки.

На засіданнях практикувались творчі звіти вчителів, що атестуються: Таран Л.В., Ремінська В.О., Курілкіна О.О., Щербакова І.В.., Плахтієнко Н. І.

Члени методоб’єднання ознайомились з цікавими і результативними формами роботи цих вчителів

Члени методоб’єднання своїм досвідом роботи діляться з колегами на планових засіданнях. Всі вчителі мають можливість якомога повніше розкрити свої здібності й талант, розвивати ініціативу та творчий пошук, самореалізуватись у професійній діяльності. «Вчити самого себе» – девіз кожної особистості, який став найактуальнішим сьогодні.

В роботі використовуємо нетрадиційні підходи до проведення засідань методичного об’єднання, організовуючи їх у вигляді «Круглих столів», педагогічних вернісажів, ділових ігор, диспутів тощо.

Учителі початкових класів продовжують працювати над вивченням та впровадженням в практику сучасних освітніх технологій навчання, різноманітних систем і навчальних програм.

У своїй роботі впроваджують елементи нестандартних сучасних методик, підходів опанування теми, володіють уміннями організовувати навчання на різних рівнях складності.

Організація методичної роботи з педагогічними кадрами спрямована на кінцевий результат, конкретну допомогу вчителю у вдосконаленні його професійної майстерності.

У цьому навчальному році РМО вчителі початкових класів буде продовжувати працювати над навчально-методичною проблемою «Інноваційна діяльність вчителя як умова розвитку креативності учнів початкових класів» і ставлять такі завдання:

 1. запроваджувати новітні педагогічні стратегії та конкретні технології соціалізації, накопичувати досвід управління інноваційними процесами в освітній діяльності ;
 2. продовжувати розпочаті нововведення, забезпечуючи системний підхід до досягнення мети науково методичного проекту;
 3. спрямовувати всі напрями методичної роботи на розвиток творчого потенціалу вчителя в контексті реалізації проблемного питання;
 4. організовувати дієву самостійність роботи членів методоб’єднання з визначеної проблеми;
 5. підвищувати рівень навчальних досягнень, вихованості, розвитку учнів;
 6. створювати сприятливі умови для навчання і розвитку обдарованих учнів.

 

Педагогіка партнерства – новий формат педагогічної діяльності вчителя нової української школи.

Можна зробити висновок, що педагоги району намагаються у своїй роботі використовувати новітні технології для забезпечення глибокого засвоєння учнями програмового матеріалу.

Засідання № 1 - серпень 2017 року

Тема: Особливості організації навчального процесу початкової школи в світлі реалізації концептуальних

засад нової української школи

 

з/п

Зміст роботи Форми і методи роботи Відповідальний
1.

Підсумки минулого року

   
2.

Нормативно - правове забезпечення початкової освіти на 2017-2018н.р. і завдання, що випливають з Державного стандарту початкової загальної освіти та оновленого змісту Програми початкової школи.

Доповідь

 
3.

Методичні рекомендації щодо організації навчально- виховного процесу у 2 -х класах загальноосвітніх навчальних

закладах.

   
4.

Реалізація оновленої Програми початкової загальної освіти у 2 класі.

 

Методичний коментар  
5.

План роботи РМО на навчальний рік

   
6.   Рекомендації до першого уроку    

Рекомендації:

при  організації навчально - виховної діяльності орієнтуватись на :

 1. Концепцію національно - патріотичного виховання.
 2. Лист МОН від 09.08 2017 року № 1/9-436  "Про вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017 - 2016 н.р.".
 3. Програму обласного науково - методичного проекту " Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства".
 • Врахувати зміни у навчальних програмах, спрямовані на їх розвантаження.
 • Формувати життєві компетентності учнів, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці шляхом:
 1. розширення діапазону організаційних форм, методів навчання, способів навчальної  взаємодії, що мають на меті практичну спрямованість навчання;
 2. зміни підходів до підготовки і проведення уроку як основної форми організації навчальної діяльності;
 3. інтеграції щкільного навчання з соціокультурним середовищем.
 • Постійно здійснювати моніторинг якості навчання та соціальної компетентності школярів.
 • Виховувати в учнів національну свідомість.

 

 

 

Педагогічна кухня

Засідання районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, проведеного у серпні 2017 року.

І. Мотивація обраної форми проведення засідання.

Сьогоднішня зустріч перед початком нового навчального року нагадала мені про кухню, де збираються з родиною не тільки у будень, а й у свято, приймають гостей, вітають зі святами, пригощають. Це особливе місце, що має притягальну силу своєю щедрістю, гостинністю, теплом.

Незабаром розпочнеться щоденна копітка робота на нашій педагогічній кухні, що потребує максимум зусиль, душевних сил, терпіння, любові. Тож прийміть вітання з початком чи продовженням формування справжнього майстра своєї справи — шеф-кухаря педагогічної кухні, адже, щоб ним стати, потрібні: освіта професора університету, організаторські здібності фінансиста, скромність диякона, кмітливість хамелеона, надія на майбутнє оптиміста, хоробрість героя, мудрість змії, лагідність матері, терплячість Йова, Боже благословення та наполегливість диявола (Мішель де Монтень).

ІІ. Вітання вчителів, що відсвяткували ювілейні дати упродовж навчального року. (Черепанова Т.М. -22.07.1957рн., Стеблянко С.О. – 06.07.1986р.н)

Часто саме на кухні, смакуючи певну страву, ми обмінюємося рецептами. Усім ювілярам педагогічна кухня пропонує рецепт молодості вчителя. Систематично випивайте: бальзам мудрості, коктейль творчості, каву бадьорості, відвар пунктуальності, настій терпеливості, екстракт людяності, а також вживайте вітаміни:

А-для активності;

В-для бадьорості;

С– для цілеспрямованості;

Д-для діяльності;

Є– для єдності з дітьми;

Р-для порядності.

А ще не забувайте робити щорічні щеплення від байдужості, сірості, духовного рабства. Будьте вічним донором—віддавайте своє серце дітям і пам’ятайте: його повинно вистачити на всіх! Виконуйте все це ретельно і будете вічно молодими, дорогі вчителі!

ІІІ. Меню педагогічної кухні.

 1. Про підсумки роботи РМО за минулий рік та завдання на наступний. (Фурт О.В.)
 2. Нормативно - правове забезпечення початкової освіти на 2017-2018н.р. і завдання, що випливають з Державного стандарту початкової загальної освіти та оновленого змісту Програми початкової школи. (Методист РМНК Гайдай І.М.)
 3. Методичні рекомендації щодо організації навчально- виховного процесу у 2 -х класах загальноосвітніх навчальних закладах(----)
 4. Методичний коментар. Реалізація оновленої Програми початкової загальної освіти у 2 класі. (Стеблянко С.О. )
 5. План роботи РМО на навчальний рік(ФуртО.В.)
 6. Рекомендації першого уроку ( --------)

ІV. Обмін рецептами, секретами педагогічної майстерності.

Рецепт приготування хорошого уроку Візьміть найкращі емоції, ретельно відберіть тільки ті, що позбавлені розчарувань, зла. Після цього розділіть їх на п’ять (або шість) уроків, які вам доводиться проводити кожного робочого дня. Потім додайте до кожного свого уроку: · 12 порцій мудрості,

· 11—терпіння,

· 10—хоробрості,

· 9—працездатності,

· 8—оптимізму,

· 7—відданості своїй справі,

· 6—вільнодумства,

· 5—доброти,

· 4—відпочинку й турботи про здоров’я,

· 3—гумору,

· 2—такту,

· 1 порцію віри в кожного свого учня

Для того, щоб додати гостроти та насолоди вашому уроку, додайте ложечку гарного настрою, скибку нерозсудливості, за смаком розваги, обов’язково додайте гри й рясно посипте все гарним добрим гумором. А тепер налийте любов до дітей і збийте все енергійними рухами, не допус- каючи застою. Поставте ваш витвір на вогонь дитячих сердець. Прикрасьте його посмішками, родзинками та гілочками радості. Перед подачею учням урок сервірується спокоєм, самовідданістю та професіоналізмом учителя.

Смачного вам, шановні колеги! Апетиту вам до вчительської праці та творчості!

Засідання №2 - жовтень 2017 року

Конкурсна (навчально-ділова) гра «Ерудит»  з теми   «Контрольно- оцінювальна діяльність учителя» (за статтею академіка НАПН України О. Савченко «Дидактико-методичні вимоги до організації контрольно-оцінювальної діяльності вчителя»)

Мета: Підвищувати професійну компетентності вчителя в умовах реалізації Держстандарту; спонукати вчителів до самоосвітньої діяльності; закріплювати знання педагогів щодо різноманітності функцій, видів, способів контролю та оцінювання навчальних досягнень молодших школярів.:

1.Тема «Формування освітніх компетентностей на уроках в початкових класах шляхом впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій» Див тут

 

Засідання  №3 - січень 2018 року

Тема. «Інтегроване навчання та міжпредметні зв’язки на уроках: спільне, відмінне, особливості реалізації»

Мета: виявити актуальний досвід вчителів, визначити шляхи його використання.

з/п

Зміст роботи

Форми і методи роботи

Відповідальний

І.

Організаційний блок

Вступне слово

 

 

ІІ

Теоретичний блок

 1. Реалізація інтегративного підходу до навчання та міжпредметних зв’язків на уроках – важливий фактор, що сприяє підвищенню якості навчально-виховного процесу у початкових класах.
 2. Інтегрування змісту випереджальної освіти для сталого розвитку в н/в процес.

 

Доповідь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ

Методичний блок

 1. Бінарні, інтегровані уроки у початковій школі згідно нової програми

4.Особливість планування і проведення інтегрованих і бінарних інтегрованих уроків у початковій школі

Методичний діалог.

 

ІІІ.

Практичний блок

Майстер – клас

«Застосування творчих завдань для

підвищення пізнавальної активності учнів на уроках в початкових класах».

 

Обговорення

Члени РМО

ІУ

Підведення підсумків семінару

Рефлексія

 

 

 

Технологічна карта уроку  - див. тут

Нова українська школа. Порадник вчителя. Розділ 6. " Тематичне навчання. Планування тематичного навчання". - див - тут

 Продовження

Вхід на сайт
Привіт, Гість
AvatarnoAvatar Мій профиль
Міні-чат Онлайн радио Опрос
Привіт, Гість
Зареєструйтеся або авторизуйтеся і отримайте всі переваги сайту.

Пошук
Посилання

«Методичний портал»

Наша кнопка
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів
Друзі сайту
Сходинки до вершин знань

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz