Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 21.09.2018, 08:42


ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ
Меню сайту
Категорії розділу
Інструктивно - методичні матеріали [12]
Державні навчальні програми програми [12]
Презентації з педагогіки та психології [2]
Навчальні презентації [38]
Розробки уроків [3]
Презентації з виховної роботи [3]
Календарні плани [0]
Підручники і посібники [4]
Дизайн для презентацій [3]
Класному керівнику [1]
Конспекти уроків, виховни х годин [2]
Міні-чат
200
Посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 27
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Розробки уроків

Відкритий урок математики в Червоношахтарській ЗОШ, 3 клас
16.11.2014, 18:09

Тема: Повторення таблиці множення і ділення чисел на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці .

Мета: Повторити і закріпити таблиці множення і ділення  чисел на 8;             вдосконалювати навички усного рахунку та вміння учнів  розв’язувати задачі на зведення до одиниці; закріплювати вміння розв’язувати приклади; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до навчання, старанність та  наполегливість. 

Обладнання: Мультимедійний супровід, картки, підручник  «Математика 3 клас» М. В. Богдановича, стрічки -  «зарубки»,пеньочки,  картки з загадками і прислів'ями, .

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

               Стали, діти, всі рівненько,

               Усміхнулися гарненько,

                Настрій на урок взяли

                Й працювати почали.

ІІ. Перевірка домашнього завдання (взаємоперевірка – робота в парах)

Слайд 1 Правильно виконане домашнє завдання

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Слайд 2 Фото Робінзона Крузо

-                     Діти, погляньте на екран. Як ви думаєте, хто це?

-                     Цей чоловік – Робінзон Крузо. Одного разу він здійснював подорож океаном і його корабель, потрапивши у сильний шторм, затонув. Загинула вся команда, потонули майже всі його речі, а йому вдалось врятуватися. Він опинився на безлюдному острові. Кожного дня він чекав порятунку, і в надії, що хтось його все-таки знайде, він інколи писав листи, клав їх до порожньої пляшки і кидав у воду. Один з таких листів потрапив і в наш клас.

Слайд 3 Лист Робінзона Крузо

Дорогі друзі!

Я провів на безлюдному острові довгих 28 років, 2 місяці і 19 днів перш ніж мене знайшли і врятували. Але перед поверненням додому я на острові заховав справжній скарб. Це ті цінності, що допомагали мені щоденно виживати.

   Цей скарб я заповідаю вам! Знайдете ж його якщо виконаєте правильно всі завдання цього уроку.

Бажаю успіхів!                                     

                                                                                             Робінзон Крузо

-                     Згодні, діти, вирушити на пошуки скарбів?

-                     Скажіть, будь ласка, які математичні дані ви побачили в листі? (У листі ми побачили одиниці часу)

-                     Яку найбільшу одиницю часу ви побачили? (28 років)

-                     На які менші одиниці можна розкласти 28 років? (на місяці, тижні, доби, години, хвилини, секунди)

-                     Яка найменша одиниця часу згадана в листі? (19 днів)

-                     На які менші одиниці можна розкласти 19 днів? (на години, хвилини, секунди)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Слайд 4 Безлюдний острів

На слайді зображення острова в океані.

-                     Це острів, на якому жив наш герой. Згодившись на пошуки скарбу ми на нього перенеслись і розпочинаємо нашу пошукову кампанію.

-                      Робінзон вів записи всього, що з ним відбувалося щоденно. Ми теж будемо вести свій щоденник – це записи всього, що будемо робити на уроці. Наш уявний щоденник – це робочий зошит.

Зошит свій я відкриваю і похило покладу,

Ручку правильно тримаю, сяду рівно, не зігнусь.

-                     Запишіть сьогоднішню дату.

-                     Ще він на знак кожного прожитого дня робив на дереві зарубки. Ми теж будемо робити своєрідні зарубки. Це ось ці паперові стрічечки. Їх ви будете отримувати за відповіді на уроці. Вища оцінка буде у того, хто більше їх заробить. Одна коричнева стрічка-зарубка – це 2 бали, а світло-коричнева – 1 бал.

Слайд 5. Каліграфічна хвилинка.

На слайді фото природа тропічних джунглів і запис завдання.

-                     Починаємо наші пошуки. Вони будуть нелегкими, бо нам доведеться продиратись інколи через густі джунглі. 

-                     Перше завдання – каліграфічна хвилинка. Розмістіть ці числа, що ви бачите на екрані, у порядку зростання. Визначте який між ними зв'язок.

32              80  64  8  16  40  24  56  48  72

Один учень читає правильний запис для перевірки.

Слайд 6. Перевірка каліграфічної хвилинки

8  16  24  32  40  48  56  64  72  80

Який між числами зв'язок?

-                     Добре, продовжуємо пошуки. Рухаймось далі.

 

1.– Давайте повторимо таблиці множення і ділення , які ми вже знаємо.

 Вправа «Карусель» - поділ – виходять і беруть фішку (підзорна труба – середина, «пальма» – зовнішнє коло).

2. Математичний диктант.

-  Наступне завдання – математичний диктант. Запишіть тільки відповіді.

● множники 5 і 5, знайдіть добуток;

● ділене 42, дільник 6, знайти частку;

● знайти добуток чисел 8 і 3;

● знайти частку чисел 21 і 7;

● 16 поділити на 4;

● у скільки разів 48 більше від 6.

Перевірка за вправою «Два – чотири – всі разом»

- Перевірте результати диктанту один у одного, тепер всі четверо, а потім  з екрану.

Слайд 7. Перевірка диктанту.

На слайді фото природа тропічних джунглів і запис правильних результатів математичного диктанту.

  1. 7  24  3  4  8

3. Фізкультхвилинка

  – Ви успішно справились із завданням. Але щоб продовжити пошуки скарбу ми з вами теж повинні підготуватися, а саме відпочити і повторити таблицю множення на 8.

Слайд 8. Бджілки.

8х2=16

Бджілоньки рояться. /крутяться, махаючи руками

8х3=24

Липу наче обліпили. /притупи то лівою, то правою ногою

8х4=32

Йде робота гуртова. /покрутитися по колу

8х5=40

Заберуть нектар скоро. /кілька разів присісти, встати

8х6=48

І не втомилися зовсім / крутяться в парах

8х7=56

Хто із нас медку поїсть. /повороти вліво та вправо

 

 

8х8=64

набиратиметься сили. /почергові махи руками

8х9=72

З медом здоров’я до нас прибува. /імітують піднімання штанги

8х10=80

Ну, а здоровий всьому дає лад. /розводять руки в сторони

Бджілки у вулики дружно злітають,

Діти тихенько за парти сідають.

 

 

 

 

 

 ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

-                     Частину шляху ми вже подолали. Але головним завданням на уроці є розв'язування задач на зведення до одиниці і, як ви вже здогадалися, закріплення таблиці множення числа 8.

V. Розвиток математичних знань.

1. Обчислення прикладів по підручнику № 266 (самостійно верхній рядок – 1 варіант, нижній рядок – 2 варіант). Хто виконує швидше, отримує картку.

Слайд 9. Перевірка прикладів.

2. - Джунглі ще не відступають, нас чекає нове завдання.

Слайд 10. Задачі. Поділ на групи – вибір малюнка (корабель, острів, свічка).

На слайді фото природа тропічних джунглів і запис завдання.

-                     За скороченим записом складіть і розв’яжіть задачі. Для цього розділимось на три групи, відповідно до малюнків, що ви обрали. Представники груп пояснять розв’язання складених вами задач.

               І                                           ІІ                                      ІІІ

2 дні – 14 костюмів           4 дні – 16 кг                      6 табуреток – 54 грн

? днів – 35 костюмів          ? днів – 36 кг                    3 табуретки - ? грн.

Слайд 11. Перевірка задач.

- Наші пошуки трошки вже стомили. Зробимо невеличку зупинку-відпочинок.

3. Фізкультхвилинка (під музичний супровід).

- Можемо тепер продовжувати наші пошуки.

VІ. Закріплення вивченого.

1. – Пошуки продовжуємо. Знайдіть у підручнику задачі № 268 (І варіант) і № 269 (ІІ варіант)    . Прочитайте їх самостійно, складіть коротку умову, розв'яжіть.

2.  Перевірка виконання задач з поясненням.

3. Розв'язування рівнянь № 271 ( по рядах – верхній рядок)

Робота на дошці по 1 учню з ряду.

VІІ. Підсумок уроку.

Слайд 12. Скриня.

На слайді фото скрині для скарбів, але зачиненої.

- Ми завдання виконали правильно, бо скриню зі скарбом вже знайшли. Але вона зачинена. Мабуть потрібно виконати ще якесь завдання.

1. Робота в парах – склади вірш, загадку чи прислів'я:

а) Що за птах, що на вісьмох ногах? (Павук)

б) Всім по сім, а мені таки вісім.

в) В цифри 8 – два кільця

     Без початку, без кінця.

 г) Де – одинець – хазяйству кінець,

     А де вісім – щастя всім.

 д) Вісім ніг біжать довкола,

      Вишивають шовком кола.

1. Бліц турнір.

- Дуже швидко дайте відповіді на питання:

● скільки ніжок у 8 павуків? (64)

● а скільки ніжок у 8 мух?( 48)

● скільки лап у 8 собак? ( 32)

● яка маса 3 ягнят, якщо 5 ягнят важать 40 кг? (24)

● одна картоплина вариться 30 хвилин. Скільки потрібно часу щоб зварити 4 картоплини? ( 30 хв)

Слайд 13. Відкрита скриня.

На фото відчинена скриня зі скарбом і повільно з'являється слово знання.

-                     Діти а чому слово знання знаходиться над всіма коштовностями?

-                     (Бо знання – найважливіша річ, це основа всього.)

-                     Так, бо саме завдяки знанням та вмінням Робінзон Крузо зумів вижити на безлюдному острові і дочекатись своїх рятувальників. І ми з вами сьогодні користуючись знаннями таблиці множення та вміннями розв’язувати задачі і приклади змогли знайти скарб.

VІІІ. Оцінювання.

-                     Давайте ж подивимось хто отримав найбільше «зарубок».

Оголошення оцінок. 

ІХ. Домашнє завдання.

- Запишіть у щоденники домашнє завдання. Слайд 14.

С. 38, завдання № 267 – 1 гр.,   №272  – 2 гр.

Х. Рефлексія - розв'язати приклади і відкрити слово. Слайд 15.

Задача

За 3 дні пошили 18 шапок.

За скільки днів пошиють 36 шапок?

 

Задача 2

 

За 4 дні теля з'їдає 20 кг овочів.

 За скільки днів теля з'їсть 35 кг овочів?

 

 

Задача 3

 

За 5 днів у їдальні витрачають 30 кг картоплі.

 За скільки днів витратять 42 кг картоплі?

 

 

 

Картка 1

2·4:8=                                40:5+12=

2·2·9=                                 30:5+42=

 

Картка 2

8·(35-30)=                           2·4+3·5=

8·2+54=                               56:7+20=

Картка 3

42:(48:8)=                            3·4+28=

5·(59-54)=                             48:6-12:2=

 

Картка 4

15:5+7=                                 8·8-64=

4·(36-32)=                             56:7·3=

 

Задача 1

  1. 18:3=6(ш)
  2. 36:6=6(днів)

 

Задача 2

  1. 20:4=5(кг)
  2. 35:5=7(днів)

 

Задача 3

  1. 30:5=6(кг)
  2. 42:6=7(днів)

Картка 1

2·4·8= 64                                40:5+12=20

2·2·9= 36                                30:5+42=48

 

 

Картка 2

8·(35-30)=40                           2·4+3·5=23

8·2+54=70                               56:7+20=28

Картка 3

42:(48:8)=7                               3·4+28=40

5·(59-54)=25                             48:6-12:2=2

 

 

Картка 4

15:5+7=10                                 8·8-64=0

4·(36-32)=16                             56:7·3=24

 

 

 

Задача 1

 

За 3 дні пошили 18 шапок.

За скільки днів пошиють 36 шапок?

 

 

Задача

За 4 дні теля з'їдає 20 кг овочів.

 За скільки днів теля з'їсть 35 кг овочів?

 

Задача

За 5 днів у їдальні витрачають 30 кг картоплі.

 За скільки днів витратять 40 кг картоплі?

 

 

 

Картка 1

2·4:8=                                40:5+12=

2·2·9=                                 30:5+42=

 

 

Картка 2

8·(35-30)=                           2·4+3·5=

8·2+54=                               56:7+20=

 

Картка 3

42:(48:8)=                            3·4+28=

5·(59-54)=                             48:6-12:2=

 

 

Картка 4

15:5+7=                                 8·8-64=

4·(36-32)=                             56:7·3=

8х2=16

Бджілоньки рояться. /крутяться, махаючи руками

8х3=24

Липу наче обліпили. /притупи то лівою, то правою ногою

8х4=32

Йде робота гуртова. /покрутитися по колу

8х5=40

Заберуть нектар скоро. /кілька разів присісти, встати

8х6=48

І не втомилися зовсім / крутяться в парах

8х7=56

Хто із нас медку поїсть. /повороти вліво та вправо

8х8=64

набиратиметься сили. /почергові махи руками

8х9=72

З медом здоров’я до нас прибува. /імітують піднімання штанги

8х10=80

Ну, а здоровий всьому дає лад. /розводять руки в сторони

Бджілки у вулики дружно злітають,

Діти тихенько за парти сідають.

 

Категорія: Розробки уроків | Додав: vesta13 | Теги: урок математики, 3 клас
Переглядів: 2154 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Привіт, Гість
AvatarnoAvatar Мій профиль
Міні-чат Онлайн радио Опрос
Привіт, Гість
Зареєструйтеся або авторизуйтеся і отримайте всі переваги сайту.

Пошук
Посилання

«Методичний портал»

Наша кнопка
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Сходинки до вершин знань

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz